من موفق هستم

روانشناسی، آلفای ذهنی

من موفقم...
نویسنده : دارا حبیبی - ساعت ۱٠:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

دقیقاً از لحظه‌ای که مسئولیت زندگی را صددرصد به عهده گرفتم متحول شدم. دیگه نمی‌گفتم چرا سرم درد می‌کنه! می‌گفتم که چرا سرم رو درد آوردم... دیگه نمی‌گفتم فلانی اعصابم رو خرد کرد! می‌گفتم چرا اعصابم رو خرد کردم... دیگه نمی‌گفتم فلان غذا غذای بدیه! می‌گفتم چرا اون غذا رو بد می‌دونم... دیگه نمی‌گفتم ریاضیاتم ضعیفه! می‌گفتم چرا ریاضیاتم رو ضعیف کرده‌ام... یادم هست از اون لحظه به بعد دیگه دنیا و آدم‌های اطرافم رو سرزنش نکردم... چون می‌دونستم که همه چی از من شروع میشه و به من ختم میشه... به‌خاطر همین حسی که دارم خیلی موفقم... اعتماد به نفس زیادی دارم... هدفهای بزرگی تو سرم دارم و می‌دونم که به همه اونا می‌رسم... همه آفریده‌های خدا رو دوست دارم... به همه کس و همه چیز عشق می‌ورزم... می‌دونم که خدا عمیقاً دوستدار و پشتیبان منه... اون خیلی مهربونه... بهار رو دوست دارم... تابستون رو دوست دارم... پاییز رو دوست دارم... زمستون رو دوست دارم... من همه رنگ‌ها رو دوست دارم... من سرشار از تلاشم... هدف‌های مشخص و عالی دارم و برای رسیدن به اون‌ها تلاش زیادی دارم... من ثروتمندم... سرشار از سلامتی‌ام... سرشار از زیبایی‌... سرشار از اعتماد به‌نفس‌... سرشار از مهربانی و محبت... سرشار از شادی‌ام... سرشار از خلاقیتم... .

می‌دونم که با تلاشم، با ثروتم، با محبتم، با شادی‌ام خیر و برکت زیادی برای خودم و اطرافیانم به همراه دارم... از لحظه لحظه زندگیم لذت می‌برم... من بهترین‌ها را به زندگی خودم جذب می‌کنم... بهترین موقعیت‌ها... بهترین آدم‌ها... بهترین رفتارها... بهترین‌های دنیا... بهترین امکانات رفاهی... بهترین سفرها... بودن با کسانی که دوستشان دارم و دوستم دارند... من از زندگی خودم شاهکاری ‌می‌سازم... به یادماندنی و جاودانه... که گذشته‌ام در برابرش به زانو بیفتد... پس به راستی من موفقم... .

دارا حبیبی


 
 
مهندس ذهن خود باشید
نویسنده : دارا حبیبی - ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

تفکر مثبت تأثیرگذار، فقط تکرار واژه‌های مثبت و یا اینکه مرتب به خودمان بگوییم که همه چیز درست می‌شود، نیست.

کافی است برای چند لحظه مثبت بیندیشید؛ اگر می‌خواهید یک تحول درونی واقعی در خود ایجاد کنید؛ اگر می‌خواهید طرز فکر خود را تغییر دهید و مالک نیروی ذهنی خود شوید که می‌تواند به‌طور سازنده و مثبت بر شما، محیط و افراد پیرامونتان تأثیر بگذارد، بیایید دست به کار شویم تا قدرت تفکر مثبت خود را بهبود ببخشیم:

  1. همواره از واژه‌های مثبت در گفت‌وگوهای درونی‌تان استفاده کنید. استفاده از واژه‌هایی همانند "من می‌توانم... من قادرم... این‌کار ممکن است... این‌کار می‌تواند صورت گیرد...".
  2. گفت‌وگوهای درونی‌تان را با احساسات خوشبختی، قدرت و موفقیت همراه سازید.
  3. در مکالمه‌های خود با افراد دیگر، از واژه‌هایی که حس توانایی، خوشحالی و موفقیت را در ذهن آنان برمی‌انگیزاند، استفاده کنید.
  4.  قبل از شروع هر کاری، به‌طور مشخصی در ذهنتان نتایج موفقیت‌آمیز آن را تجسم کنید.
  5. هر روز حداقل یک صفحه نوشته روحیه‌بخش بخوانید.
  6. فیلم‌هایی تماشا کنید که شما را خوشحال می‌کنند. به اخبار گوش دهید و روزنامه بخوانید، اما به میزان کم و بدون اینکه بگذارید بر احساساتتان تأثیر بگذارد.
  7. با افرادی معاشرت کنید که مثبت می‌اندیشند.
  8. قدم بزنید، شنا کنید و در فعالیت‌های گوناگون شرکت کنید. این‌کار به توسعه و بهبود نگرش مثبت کمک می‌کند.
  9. مثبت بیندیشید و انتظار داشته باشید که به نتایج و موقعیت‌های مطلوب دست یابید. حتی اگر اکنون زندگی شما آن‌طور که می‌خواهید نباشد، بعد از گذشت مدتی مشخص، دیدگاه ذهنی و شرایط زندگی‌تان تغییر خواهد کرد.
  10. وقتی می‌گویید: "می‌توانم" و انتظار موفقیت را داشته باشید، خود را با اعتمادبه‌نفس‌تر و مسرورتر می‌سازید.

ذهن خود را با روشنایی، خوشبختی، امید، احساس امنیت و قدرت پر کنید؛ تا خیلی زود زندگی‌تان این مشخصات را منعکس سازد.


 
 
شروع خوب یعنی...
نویسنده : دارا حبیبی - ساعت ۱٢:٠٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩۳
 

ای خدا این وصل را هجران مکن

سرخوشان عشق را نالان مکن

دارا حبیبی